Kontakta oss

Kontakta oss

Har du några frågor? Kontakta oss gärna!

SabaFruit är en effektiv och ansvarsfull affärspartner som levererar frukt och grönsaker från hela världen. Vi har ett starkt nätverk av odlare som förser oss med högkvalitativa produkter, närodlade och importerade. Kontor och lager finns i Helsingborg på Långebergavägen 28. Företaget ingår i Total Produce Nordic. Vårt dotterföretag Hedenbys har anor sedan 1927 och förser Stockholmsmarknaden med frukt och grönsaker från hela världen. Vårt dotterföretag Hedenbys har anor sedan 1927 och förser Stockholmsmarknaden med frukt och grönsaker från hela världen.

Adress
Saba Fruit AB
Långebergavägen 28
256 69 Helsingborg
Växel
042-37 27 00


VD
Magnus Åkesson
VD
042-37 27 01
magnus.akesson@sabafruit.se

Ekonomi
Cecilia Randau
Ekonomichef
072-452 07 85
cecilia.randau@sabafruit.se

Liselott Alkefelt
Ekonomi
042-37 27 05
lisen.alkefelt@sabafruit.se

Lager/logistik
Johan Skyllerstedt
Drift- och logistikchef
042-37 27 37
johan.skyllerstedt@sabafruit.se

Inköp/Försäljning
Tommy Vasilcin
Inköps- och Försäljningschef
042-37 27 02
tommy.vasilcin@sabafruit.se

Mathias Persson
Inköp/försäljning, marknad
042-37 27 03
mathias.persson@sabafruit.se

Rasmus Halvarsson
Inköp/försäljning
042-37 27 08
rasmus.halvarsson@sabafruit.se

Simon Fischer
Inköp/försäljning
042-37 27 12
simon.fischer@sabafruit.se

Magnus Lindelöf
Inköp/försäljning
042-37 27 13
magnus.lindelof@sabafruit.se

Johanna Karlsson
Inköp/försäljning
042-37 27 10
Johanna.karlsson@sabafruit.se

Ali Assaf
Inköp/försäljning
042-37 27 09
ali.assaf@sabafruit.se